Dni Twierdzy Poznań, 24 – 25 sierpnia 2013 r.

Posted 23 sierpnia, 2013 by macv

W nadchodzący weekend zapraszamy wszystkich do udziału w Dniach Twierdzy Poznań. W ramach tej imprezy będzie można zwiedzić Śluzę Katedralną w Poznaniu. Obiekt ten, stanowiący część umocnień Ostrowa Tumskiego, zostanie po raz pierwszy udostępniony dla publiczności. Oprócz tego będzie można także zapoznać się z umundurowaniem i wyposażeniem różnych historycznych formacji wojskowych. Swój rynsztunek zaprezentuje wiele grup oraz entuzjastów rekonstrukcji historycznej, w tym także NAM.

Zwiedzanie Śluzy Katedralnej w grupach odbędzie się w sobotę 24 sierpnia od 15:00 do 19:00 oraz w niedzielę 25 sierpnia, w godzinach 10:00 – 15:00. Zbiórki uczestników będą w wyznaczonych godzinach przy Moście Jordana na Ostrowie Tumskim.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z programem imprezy, udostępnionym przez Sekcję Historyczną Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, która jest jednym z głównych organizatorów tego wydarzenia. Zwiedzającym polecamy również ulotkę przybliżającą tegoroczne Dni Twierdzy Poznań.

Poznan Śluza Katedralna fot. Mateusz Woźniak

Zachodni przyczółek Śluzy Katedralnej w Poznaniu
(źródło: Wikimedia Commons / Mateusz Woźniak)

Comments are closed.