NAMSTOCK: Bitwa noworoczna’68 – nowy termin

Posted 14 września, 2014 by macv

Bitwa noworoczna'68

Dla amerykańskich żołnierzy z 25 Dywizji Piechoty, stacjonujących w przygranicznej prowincji Tay Ninh, Nowy Rok zdawał się mijać spokojnie, acz pracowicie. Amerykanie, w sile dwóch kompanii, zajęli pozycje obronne tuż przy granicy z Kambodżą, a przy okazji zorganizowali lądowisko dla helikopterów, które miały dostarczyć zaopatrzenie. Miejsce to było o tyle istotne, iż dawało możliwość patrolowania części pobliskiego Szlaku Ho Chi Minha, którym z Północy spływało zaopatrzenie dla partyzantów.
Obecność wojsk USA w tak ważnym rejonie nie mogła pozostać niezauważona przez ich przeciwników. W stronę Amerykanów ruszyło blisko 2,5 tysiąca żołnierzy Ludowej Armii Wietnamu i partyzantów Viet Congu. Siły te, wspierane ogniem moździerzy i artylerii, miały uderzyć w trzech falach, z których pierwsza zalała amerykańskie pozycje o 23:30, na krótko przed wygaśnięciem noworocznego zawieszenia broni…

Znamy już nowy termin kolejnego spotkania z cyklu NAMSTOCK. Scenariusz z gatunku Airsoftu Historycznego Bitwa noworoczna’68 odbędzie się w niedzielę 28 września 2014 r. w podpoznańskim Bugaju. Impreza przygotowywana jest przez NAM we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dzikusy ASG Team”.
Uczestnikom polecamy zapoznać się z regulaminem imprezy. Więcej informacji na temat tego wydarzenia znaleźć można na wmasg.pl, naszym Forum oraz profilu NAM na portalu Facebook. Wskazówki dotyczące stylizacji można znaleźć w naszym Poradniku Stylizacyjnym.

W spotkaniu będą mogły wziąć udział tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie. Jednocześnie, w celu uczestnictwa w imprezie, należy dokonać rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na witrynie NAM oraz dokonać stosownej wpłaty:

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

NAMSTOCK: Bitwa noworoczna’68

 

Comments are closed.