NAMSTOCK: Hue’68

Posted 6 maja, 2013 by macv

HUE'68

Cytadela w Hue przypominała nic innego jak ruiny Monte Cassino, obrócone w rumowisko przez alianckie bomby. Zwalisko cegieł zasypało ulice oraz otwarte tereny, a sterty gruzu dawały osłonę obu stronom w bitwie o fortecę. Z każdą eksplozją bomby lub pocisku w powietrze czerwieniło się od gryzącego pyłu z cegieł. Mający za sobą walkę o każdy budynek, każdy dom, a następnie o każdy jard w Hué, amerykańscy Marines brali teraz udział w działaniach, które jeden z dowódców kompanii określił jako walkę „o każdą cegłę” aby wyprzeć siły północnowietnamskie z Cytadeli.

TIME, piątek, 1 marca 1968 r.

Z okazji 6. rocznicy powstania NAM zapraszamy wszystkich na nasze najnowsze spotkanie z cyklu NAMSTOCK. Scenariusz Hue’68 odbędzie się w niedzielę, 19 maja 2013 r. na Forcie Va w Poznaniu. Impreza przygotowywana jest przez NAM we współpracy z Rosomakiem, Stowarzyszeniem Miłośników Fortyfikacji Kernwerk oraz Seethersky Labs, twórcą projektu Airsoft Force Tracking (AFT), a także grupą naszych przyjaciół.
Uczestnikom polecamy zapoznać się z regulaminem imprezy. Więcej informacji na temat tego wydarzenia znaleźć można na wmasg.pl, naszym Forum oraz profilu NAM na portalu Facebook. Wskazówki dotyczące stylizacji można znaleźć w naszym Poradniku Stylizacyjnym.

NAMSTOCK: Hue'68

NAMSTOCK: Hue’68

Comments are closed.