FPJ

Za piętnaście trzecia ciężarówka peugeot i taksówka potoczyły się ulicą Mac Dinh Chi i skręciły w bulwar Thong Nhut. Kiedy dotarły do bramy ambasady, ludzie w taksówce otworzyli ogień z broni maszynowej do dwóch wartowników: dwudziestotrzyletniego Charlesa Daniela z Durham w Północnej Karolinie i dwudziestoletniego Williama E. Sebasta z Albany w stanie Nowy Jork. Sebast zginął na miejscu, Daniel zatrzasnął bramę.
2.49 rano. Piętnastofuntowy ładunek plastiku wybił metrową dziurę w murze ambasady. Daniel krzyknął do słuchawki telefonu: „Wchodzą, pomóżcie mi!” Zanim zginął, zdążył jeszcze strzelić i zabić pierwszych dwóch ludzi, którzy przedostali się przez wyrwę. Byli to dowódcy oddziału, Bay Tuyen i Ut Nho. Od tej chwili intruzi działali bez żadnego planu.

Erik Durschmied – „Czynnik zwrotny w bitwach. Od Troi do Zatoki Perskiej”

W niedzielę 15 września w podpoznańskim Suchym Lesie odbędzie się kolejna edycja  Full Plastic Jacket,  cyklu airsoftowych miniscenariuszy nawiązujących do epizodów wojny wietnamskiej. Tematem spotkania będzie atak elitarnego oddziału C-10 saperów Viet Congu na Ambasadę USA w Sajgonie w dniu 31 stycznia 1968 r., na początku Ofensywy Tet.
Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znaleźć można na portalu wmasg.pl oraz na profilu NAM na FB. Zapraszamy do udziału w FPJ wszystkich miłośników Airsoftu Historycznego oraz entuzjastów tematyki związanej z historią Indochin.

FPJ: Ambasada

Full Plastic Jacket: Ambasada
Suchy Las, 15.09.2013

Comments are closed.